Protože jsme už úspěšně uzavřeli květnovou kapitolu letošního roku, tak je čas i na pravidelné ohlédnutí za nejvýkonnějšími telefony měsíce. K tomu samozřejmě slouží žebříčky benchmarku Antutu. K dispozici máme soutěžící ve dvou kategoriích, střední třídě telefonů a samozřejmě i absolutnímu high-endu. Jde o souhrn čínského trhu, takže v podstatě veškeré zásadní dostupné telefony, které ale bohužel často nedojdou ke globálním zákazníkům. Květnové žebříčky jsou bez nějakých velkých překvapení, i když absolutní dominance Qualcommu v high-endu je spíše až smutná.

Jako první se podíváme na střední třídu, kde jsou zastoupeni všichni čtyři velcí hráči na poli procesorů, tedy jak Qualcomm, tak i Mediatek, Huawei a Samsung. První místo s poměrně velkým náskokem patří modelu OPPO Reno 3 5G, který je vybaven procesorem Dimensity 1000L. Je také jediným, který překonal bariéru 400.000 bodů. Do střední třídy už evidentně v dnešních dnech spadá i Kirin 985, který by ještě nedávno byl skoro vlajkový. A právě jím jsou vybaveny dva další „vlčáci“, Honor 30 a Huawei Nova 7. Až pak se dostává do hry opravdový midrange procesor Kirin 820.

U high-endu to máme opravdu poněkud jednodušší, protože všech deset míst žebříčku patří telefonům se Snapdragonem 865. Takže se musíme obejít bez zástupců značek Huawei nebo Honor, které jsou vybaveny Kiriny 990. Na samotném čele se vyhřívá OPPO Find X2 Pro, které z druhého místa jistí OPPO Find X2. A bronzovou příčku urvalo nakonec Xiaomi Mi 10 Pro. Rozdíly mezi jednotlivými modely nejsou až tak zásadní a s největší pravděpodobností se dají přičíst „optimalizacím“ pravě pro Antutu. Čínští výrobci si totiž na přední umístění prostě potrpí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.