To, že pro zvýšení užitné plochy displeje výrobci používají různé výřezy a „díry“ pro přední kameru je už nějakou dobu jasná věc. Ve hře jsou ještě i pop-up kamery, které však mnozí uživatelé považují za ne příliš praktické a spolehlivé. Při tom je zřejmé, že vše spěje k tomu, že bychom se brzo mohli dočkat přední kamery, která bude uložena přímo pod displejem. S touto vychytávkou už totiž koketuje hned několik výrobců, mezi které patří například společnosti Oppo nebo Xiaomi. Ta si téměř přesně před měsícem nechala takový telefon patentovat. Pozadu nezůstává ani Huawei a také patentuje telefon s kamerou pod displejem.

Podle stránek LetsGoDigital, kde je patentové podání Huawei zveřejněno, společnost i přes nepříznivé podmínky díky americkým restrikcím pracuje na telefonu s kamerou pod displejem. Podali si hned dva patenty, které byly právě dnes schváleny. Oba návrhy jsou si podobné a liší se jen konstrukcí modulu zadního fotoaparátu. V obou případech je displej natažený přes celou plochu předního panelu, rámečky včetně brady jsou nulové. Využita tedy bude „vodopádová“ obrazovka spadající až na hrany přístrojů. Tam nejsou žádná fyzická tlačítka. Na spodní hraně je USB-C port.

Přední fotoaparát není vůbec vidět a ani to nevypadá, že by Huawei plánoval použití vyskakovací přední kamery. Pro uložení modulu zadního fotoaparátu jsou tu dvě možnosti. V prvním případě je modul vertikální a obsahuje tři snímače a LED blesk. Zde podle obdélníkového ohraničení posledního ze senzorů můžeme tipovat na periskopový snímač. V druhém případě jde o kruhový modul zadního fotoaparátu, který tak trochu připomíná kameru řady Mate se čtyřmi snímači. Samozřejmě jako vždy platí, že jde o patenty, které nemusí být realizovány. Ovšem kamera pod displejem se zdá být velkou výzvou a podle některých tipařů by tato technologie mohla být do konce letošního roku odladěna natolik, aby se v příštím roce začala komerčně využívat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.