Do představení telefonů řady Honor Play 4 už zbývá sotva jeden den, takže na poslední chvíli se ještě objevují na čínské síti informace o vybavení telefonů. Díky tomu už víme o chystaných telefonech téměř vše. Nyní ale přidáme ještě další informaci. Oba modely této řady dostanou také IR senzor, který bude kromě jiného schopen snadno a rychle změřit tělesnou teplotu. Nejde sice o úplně novou funkci, ale u chytrých telefonů je stále poměrně vzácná.

O této nové funkci najdeme zmínku i v jednom z posledních teaserů. Na letáčku si nelze nepovšimnout IR digitálního teploměru. Je tedy zřejmé, že tuto funkci Honor Play 4 bude mít. Samozřejmě kromě rychlého měření tělesné teploty bude možno IR senzor využít i pro dálkové ovládání televize, klimatizace a dalších spotřebičů. V souvislosti s pandemií koronaviru by se paradoxně tato funkce měření teploty telefonem mohla stát populární.

Potvrzeny jsou ale i další parametry a funkce telefonů řady Honor Play 4. Je to především podpora 5G sítí a také použití procesoru Kirin 990. A vzhledem k tomu, že model Honor Play 4 Pro už prošel i certifikací Tenaa, můžeme doplnit i další z jeho specifikací. Displej by měl mít úhlopříčku 6,57 palce s oválnou „dírou“ pro přední duální kameru se snímači 32 Mpix a 8 Mpix. Baterie by měla mít kapacitu 4200 mAh s podporou 40 W rychlého nabíjení. Snímač otisků bude uložen na hraně telefonu a jeden ze senzorů zadního fotoaparátu by měl mít rozlišení 40 Mpix a měl by jím být Sony IMX600y RYYB. Cena Pro verze je odhadována na zhruba 420 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.