Produkční cyklus telefonů telefonů se nám opravdu radikálně zkracuje, protože se nám dnes do ruky dostaly parametry a ceny chystaných levných modelů Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C. A minulá generace Redmi 8 se dostala na trh jen v říjnu loňského roku. Jedná se o nejnižší třídu Xiaomi / Redmi, která je celosvětově obecně velice populární. A jeden z populárních indických „leaksterů“ dnes na Twitteru zveřejnil hlavní parametry kompletní nové generace, která by měla zahrnovat hned trojici modelů.

Redmi 9A

Loňské Redmi 8A

Tím nejlevnějším bude Redmi 9A, které se bude moci pochlubit třeba 6,53-palcovým IPS displejem s HD+ rozlišením (1600 x 720 pixelů). Pohánět by ho měl zatím neoznámený procesor Mediatek Helio G25 s grafikou Mali-G31, doplněné o 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. Fotografické vybavení bude jen základní a zahrnuje 13 Mpx single hlavní zadní fotoaparát a 5 Mpx selfie kamerku. Baterie bude poměrně masivní s 5000 mAh kapacitou a dočkáme se třeba i čtečky otisky prstů. To u těch nejlevnějších v minulosti nebývalo.

Redmi 9C

Loňské Redmi 8A Pro

Jako další je na řadě Redmi 9C, které se od levnějšího sourozence příliš lišit nebude. Drtivá většina parametrů je zcela identická, jen bude mít telefon 64 GB vnitřní paměti a duální 13 Mpx + 2 Mpx hlavní fotoaparát. Podle některých zpráv bude mít tento telefon hned dvě varianty, jedna přidá NFC čip a druhá pak třetí 5 Mpx senzor hlavního fotoaparátu. Uvidíme, které konkrétní trhy tyto modely dostanou.

Redmi 9

Loňské Redmi 8

A to nejlepší nakonec, protože „plnotučné“ Redmi 9 by mělo nabídnout pořádný skok proti minulé generaci. Pro začátek se konečně dočká u svého 6,53-palcového displeje FullHD+ rozlišení (2400 x 1080 pixelů). Stejně tak i lepšího procesoru Mediatek Helio G70 spolu se 4 GB RAM a 64 GB vnitžní paměti. Zadní fotoaparát bude pak mít čtyři senzory – 13 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx + 2 Mpx. Zbytek parametrů je pak stejný jako u obou bratříčků.

Zbývá už jen doplnit předpokládané ceny těchto nových modelů a jako obvykle půjde o velmi levné záležitosti. Redmi 9A by mělo přijít zhruba na 100-120 euro, Redmi 9C pak na 130-150 euro a za Redmi 9 zaplatíte 160-180 euro. Zatím netušíme přesné datum vydání a dostupnost těchto telefonů, ale nemělo by to trvat moc dlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.