Tak čekání nakonec opravdu nebylo moc dlouhé, protože dnes na WeChatu Xiaomi oficiálně oznámili datum představení nové generace svého chytrého náramku Mi Band. Zbrusu nový a ještě lepší Xiaomi Mi Band 5 tak bude představen už 11. června a fandové se tak mohou začít těšit. Protože jako vždy bychom se měli dočkat některých zajímavých vylepšení už tak velmi povedeného produktu. Sice jde spíše o evoluci než revoluci, ale to je očekávané.

Hlavní změnou by měl být větší barevný OLED displej, který vy v nové generaci měl mít 1.2-palce. Změny by se také mělo dočkat nabíjení s novým „plug-in“ designem nabíječky. Po vzhledové stránce se toho moc nezměnilo, i když na prvních renderech vypadá náramek lehce plošší, ale to může být jen optický klam. A navzdory předchozím informacím už se opět spekuluje o dostupnosti NFC i pro mezinárodní verzi, takže třeba se konečně dočkáme i plateb pomocí náramku. Ale to samozřejmě jen spekulujeme, protože bychom si něco podobného setsakra přáli.

Dočkáme se samozřejmě i dalších nových funkcí, protože Mi Band 5 bude třeba podporovat měření okysličení krve (SpO2) nebo sledování menstruačních cyklů. Kromě toho bude mít i premiéru možnost příkazu vyfotit něco vaším telefonem skrze náramek. To je u chytrých nositelností obvyklá funkce, ale pro Mi Band jde o novinku. A dočkáme se i nových 5 sportovních režimů včetně jógy, veslování, skákání přes švihadlo a dalších. Celkový počet sledovaných sportů se tak zvýší na 11. A zmínit musíme i údajnou podporu platformy Amazon Alexa a hlasového asistenta.

Cena Xiaomi Mi Band 5 by se pak určitě neměla razantně zvýšit, takže stále půjde o jednu z nejvýhodnějších chytrých nositelností na trhu vůbec. Jde tak pro mnoho z nás o jasnou koupi, protože se Xiaomi nepokouší měnit úspěšnou formuli a jen pomalu vylepšují produkt k dokonalosti. Globální verze asi bude až časem, ale snad nebudeme čekat moc dlouho.