Přestože se u nás zdá být pandemie koronaviru na ústupu a začínáme rozvolňovat karanténu, skeptici počítají z druhou podzimní vlnou. Nechceme nijak strašit, ale jak se říká: kdo je připraven, není překvapen. Určitě by se tedy mohl hodit teploměr. A to rovnou bezkontaktní digitální teploměr. Ten je aktuálně na e-shopu Cafago v bleskovém prodeji za docela dobrou cenu.

Tento bezkontaktní digitální teploměr má IR senzor, takže jej stačí jen z bezpečné vzdálenosti 3 až 5 cm přiložit k čelu a změřit tělesnou teplotu jediným zmáčknutím tlačítka. Hodí se pro měření teploty jak u dětí, tak i u dospělých. Teplota je změřena během dvou sekund a a výsledek měření se objeví na LCD displeji. Ten je podsvícený a podle aktuální teploty se i zabarví. Při normální teplotě je displej zelený, při zvýšené a vyšší teplotě je žlutý a při vysoké horečce červený. Měřit lze buď ve stupních Celsia a nebo ve stupních Fahrenheita. Navíc je k dispozici i paměť až na 32 měření.

Teploměr funguje v rozsahu teploty od 32°C do zhruba 42,5°C s odchylkou +/- 0,3 stupně. V rámci měření jde o poměrně univerzální teploměr a lze jím změřit i teplotu vody, jídla, mléka v kojenecké láhvi a dokonce i teplotu v místnosti. Výrobce tvrdí, že díky infračervenému senzoru je teploměr velmi přesný. Po měření se automaticky vypne. Napájejí jej dvě AAA baterie. Ovládání teploměru je intuitivní a velmi jednoduché. Další podrobnosti najdete na stránkách e-shopu Cafago, kde teploměr můžete aktuálně pořídit v bleskovém prodeji za 18,27 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.