Naše telefony se v posledních týdnech a měsících pomalu přezbrojují na nový Android 10, ale kola vývoje se samozřejmě nepřestávají otáčet. V Google se tak už dávno pilně pracuje na zbrusu novém systému Android 11 a první beta verze se původně měla dostat do oběhu už 3. června. Dnes ale firma na Twitteru oznámila, že se vše odkládá na neurčito bez konkrétního udání důvodu. Takže si první nadšenci na testeři musí na osahání nové verze systému ještě chvíli počkat.

I když Google neoznámil konkrétní nové datum dostupnosti této beta verze Android 11, tak se dá očekávat její posunutí někam na letní termín. Není bez zajímavosti, že některé zdroje jako důvod posunutí neuvádí předpokládané technické problémy, ale současnou situaci v mnoha amerických městech. V těch totiž vypukly nepokoje a rabování pod záminkou rozhořčení nad zabitím George Floyda policisty v Minneapolis. Google tak možná nepokládá za vhodné se momentálně přehnaně angažovat s vlastními akcemi.

Odklady a zrušení akcí jsou ostatně letos už skoro denním chlebem, protože třeba v dubnu se musela zrušit vývojářská konference Google I/O. A podle všeho se posunulo i plánované vydání očekávaného telefonu Google Pixel 4A až na červencový termín. I když telefon stále ještě nebyl oficiálně potvrzen, tak jde o velmi očekávaný kousek, který by se měl na trhu v podstatě přímo postavit novému iPhone SE. Takže doufejme, že už brzy veškeré odklady a problémy (nejen Googlu) skončí a vrátíme se tak do normálního stavu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.