Miniaturizace je na postupu a tak dnes není problém sehnat poměrně výkonné mini PC modely s velmi skladnými rozměry a také velmi minimální spotřebou. Úspora tak není čistě jen v místu, ale i v elektrické energii. Nemluvě často o velmi solidních cenách a slušné výbavě. Čínští CHUWI už na kontě pár mini PC modelů mají, ale jejich chystané CHUWI LarkBox je z nich suverénně nejmenší. Celý počítač schováte do dlaně s rozměry 61*61*43 mm a 127 g váhy. To už je opravdu drobek.

Navzdory rozměrům jde o velice solidně výkonný počítač, který těsně před zahájením crowdfundingové kampaně dostal ještě jeden příjemný dárek. Tvůrci totiž upgradovali původně plánovaný procesor Intel Celeron N4100 na výkonnější model J4115. Nárůst výkonů je sice malý, ale při zachování ceny potěší. K tomu má LarkBox ještě 6 GB RAM, 128 GB SSD disk a solidní sestavu portů zahrnující 2x USB 3.0, HDMI nebo nabíjecí USB Type-C. Chlazení je aktivní, ale rozhodně by nemělo být rušivé ani v případě použití mini PC jako TV boxu v obývacím pokoji.

A titěrné mini PC LarkBox je navíc ještě velmi sympaticky levné, protože první zájemci ho budou mít možnost pořídit jen za 169.99 dolarů. K tomu se budete muset zaregistrovat na oficiálních stránkách ke získání 25 % slevového kupónu, který bude k mání až 7. června vypukne zmíněná crowdfundingová kampaň na serveru Indiegogo. CHUWI LarkBox je velmi zajímavý kousek a milovníkům miniaturních PC by rozhodně neměl uniknout.