Zhruba před dvěma měsíci společnost ZTE potvrdila, že připravuje nový telefon ZTE Axon 11 SE s podporou 5G. Pro potenciální čínské kupce bude určitě zajímavé, že půjde o první telefon s 5G, který dostane podporu všech čtyř hlavních čínských operátorů. Navíc se očekávalo, že tento model bude představen v průběhu příštího měsíce.

Termín představovačky je nyní upřesněn a potvrzen. Společnost ZTE vydala na Weibo oficiální teaser, který zve na uvedení ZTE Axon 11 SE. To se uskuteční už za pár dnů, konkrétně 1. června/júna. Pro nás, nečínské zájemce to má jediný háček, telefon totiž bude na nějakou dobu exkluzivním modelem pouze pro čínský trh. Podrobnosti o parametrech výrobce ale zatím neuvedl. Ovšem my můžeme vycházet z toho, co se objevilo v certifikačním výpisu Tenaa.

Podle čínských certifikátorů by měl mít Axon 11 SE 6,53 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a „dírou“ pro selfie kameru. O přesném typu procesoru se zatím spekuluje. Někteří tipaři se domnívají, že by to mohl být čipset Dimensity 800 5G. Každopádně v rámci pamětí by tu mělo být 6/8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Operačním systémem bude Android 10. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. Zadní fotoaparát by měly tvořit snímače s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Jak na tom bude čtvrtý snímač není známo. Přední kamera by měla mít 16 MPix. Výrobce tvrdí, že telefon bude zaměřen na mladé uživatele a proto se očekává, že jeho cena nebude příliš vysoká.