Nabíjení telefonů a dalších zařízení je pro mnohé výrobce velkou výzvou. Ať už jde o větší kapacity baterií, technologie pro úsporu energie a nebo power banky. A u poslední položky se na chvíli zastavíme, protože i power banky mohou být různé. Mohou mít různou kapacitu, rychlost nabíjení a samozřejmě i cenu. Produktů na trhu je přehršel, ale ti kteří myslí i na ekologii by si možná rádi pořídili solární power banku. A teď by mohla být ta správná chvíle, protože Xiaomi představila svou mobilní solární power banku Xiaomi Yeux.

Solární power banka sice není nějakou novátorskou myšlenkou, ale zdá se, že Xiaomi Yeux v sobě kombinuje jak praktičnost, tak i funkčnost a v neposlední řadě i dobrou cenu. Tato power banka se hodí těm, kteří rádi a dlouho chodí po horách a nebo si rádi užívají dlouhých pobytů na samotě u lesa bez dosahu elektrických sítí. Navíc nejde o nějaké předražené zařízení, protože tato solární power banka se dá na platformě Youpin pořídit jen za 349 jüanů, což je zhruba 49 dolarů.

Hlavní parametry

Power banka Yeux funguje na principu velmi citlivých křemíkových solárních panelů. Konverzní poměr těchto panelů je ve srovnání s tradičními solárními panely výrazně inovován, takže se dobíjejí i ve chvílích, kdy nesvítí slunce a nebo prší. Solární panely jsou mobilní, takže je lze umístit kamkoli, třeba i na batoh při horských túrách. Nabíjecí deska je osazena solárními čipy pro automatickou detekci intenzity slunečního svitu tak, aby odpovídala schématu optimálního nabíjení.

Power banka je osazena vestavěnou lithium-polymerovou baterií s kapacitou 6400 mAh. V pohotovosti ji udržuje sluneční světlo, ale lze ji dobít i klasicky. Solární banka Yeux má tři výstupy, a to dvakrát USB-A (5V/3A) a USB-C s výstupem 5V/3A. Nechybí ani vstupní port micro-USB s 5V/2A. Hodí se tedy pro nabíjení telefonů, tabletů, digitálních fotoaparátů a dalších zařízení. Xiaomi Yeux power banka je obalena v Oxfordské látce s panamovou vazbou a vysokou propustností světla, PU povlak zajišťuje odolnost vůči vodě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.