Dnes pro vás máme novinku z dílny oblíbeného a vždy dobře informovaného „leakstera“ DigitalChatStation. Ten se totiž vyjádřil ve smyslu, že Xiaomi pracují na telefonu vybaveném 144 Hz displejem a využívajícím nový procesor Mediatek Dimensity 1000+. Není prvním s podobnými zprávami, protože ostatně sám viceprezident Xiaomi a šéf Redmi, Lu Weibing, se objevil na pódiu během představovačky série procesorů Dimensity 1000. Takže se od dua Xiaomi / Redmi něco v tomto směru očekává už poměrně dlouho.

Mediatek Dimensity 1000+ je stále jedním z mála špičkových procesorů s integrovaným 5G modemem a dokonce jediným podporujícím 5G+5G dual-card dual-standby. Navíc jde o kousek s poměrně impozantními výkony v benchmarcích a mimo jiné i podporou právě až 144 Hz obnovovací frekvence displeje. A samozřejmě i výrazně nižší cenovkou v porovnání se Snapdragonem 865, což by pro mnohé výrobce mohl být extra argument. High-end telefony současné generace se totiž šplhají do extrémních cenových hladin a většina zákazníků to sleduje s nelibostí.

Otázkou však zůstává, kam by se podobný telefon s Dimensity 1000+ zařadil. Při pohledu na produktové rozložení značky Redmi by se nabízela hlavně řada K, protože jde přece jen o špičkový procesor. Který by mohl být zajímavou alternativou pro Redmi K30 Pro se Snapdragonem 865. A vzhledem k aktuálnímu Redmi 10X s Dimensity 800 je jasné, že Xiaomi hodlá dát Mediateku mnohem větší příležitost ve svých telefonech. Takže se už možná brzy dočkáme nějaké té novinky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.