Vivo chystá na 1. června/júna představovačku telefonů řady X50. Očekává se, že bude zahrnovat kromě standardního modelu i verzi Vivo X50 Pro a také X50 Lite. A také se očekává, že plnotučná verze Vivo X50 Pro bude mít inovativní snímač zadního fotoaparátu. Podstatou by měla být nová technologie stabilizace obrazu. Primární senzor by měl fungovat na principu gimbalu a díky reálným fotkám a vlastně i krátkému videu můžeme zjistit, jak tento unikátní fotoaparát bude fungovat v praxi.

Sám modul zadního fotoaparátu Vivo X50 Pro má poměrně atypický design. Je konstruován tak, aby poskytl dostatek místa pro gimbalový senzor, ale také pro další snímače a LED blesk. Navíc je z videa zřejmé, že se čočka natáčí až pod úhlem 360 stupňů. Z pohledu laika tato technologie vypadá velmi zajímavě, což u značky Vivo nepřekvapí. Jejich kladný vztah k inovacím všeho druhu je pověstný.

Ale abychom tu nevychvalovali jen Pro verzi řady Vivo X50, podívejme se i na specifikace standardního modelu. A je to vůbec poprvé, co se objevily na síti. Takže Vivo X50 by měl mít AMOLED displej s úhlopříčkou 6,56 palce s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Co se foto výbavy týče, tak bychom zde měli najít trojitý zadní fotoaparát. Primárním snímačem by měl být Sony IMX598 s rozlišením 48 MPix, následuje senzor Samsung S5K3L6 s rozlišením 13 MPix, 8 MPix teleobjektiv OmniVision a 8 MPix snímač Hynix Hi846, který by měl fungovat jako širokoúhlý objektiv. Přední kamera by měla dostat 32 MPix. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 765G a baterie by měla mít kapacitu 4315 mAh s 33 W nabíjením. Údajně by neměl chybět čip DAC pro zlepšení kvality zvuku z 3,5 mm audio jacku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.