Společnost Samsung chystá svůj už třetí skládací telefon. Obchodní název by měl být Samsung Galaxy Fold 2 a informace o jeho případných parametrech a designu se začaly objevovat už na začátku letošního roku. Přístroj by měl být nástupcem loňského modelu Galaxy Fold a očekává se, že bude mít i podporu stylusu. Tato zvěst sice potvrzena není, ale zato se ví, že už byla zahájena sériová výroba Galaxy Fold 2.

Že se Samsung Galaxy Fold 2 již sériově vyrábí by mohlo znamenat jediné, a to si to, že by mohl být představen podle původních plánů. Ty uváděly jako termín představovačky druhou polovinu letošního roku. Tipaři však odhadují, že bychom se nového skládacího telefonu Samsung mohli dočkat už na začátku srpna/augusta. Tento termín je celkem reálný, protože v té době by měly být uvedeny i telefony řady Galaxy Note 20.

K této informaci přidáme i zprávu, že Samsung u chystaného skládacího telefonu použije ochranu displeje Ultra Thing Glass (UTG). Tedy stejný materiál, kterým je pokryta i obrazovka modelu Galaxy Z Flip. Tento materiál je totiž odolnější než bezbarvý polymer CPI, kterým je potažen displej původního Galaxy Fold. I přesto se očekává, že letošní verze Galaxy Fold bude levnější než jeho předchůdce. Cena je odhadována zhruba na 1880 dolarů. Samsung by měl podle analytiků vyrobit zhruba 2,5 až 3 miliony kusů tohoto telefonu. To je ve srovnání s 500000 vyrobenými kusy loňského modelu skutečně hodně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.