Tablety jsou sice už poměrně dlouhou dobu programově vytlačovány z trhu přerostlými telefony a zejména menší (7-palcové nebo 8-palcové) modely už skoro vyhynuly. I tak ale někteří uživatelé stále preferují tablety, protože obvykle nabídnou v porovnání s telefony lepší poměr cena / výkon pokud nehledáte mobilní připojení. Ideální je pak i přítomnost GPS čipu pro použití k navigačním účelům. Huweai jsou jedni z mála, kteří podobné kusy ještě posílají na trh a na ten česky teď čerstvě dorazil jejich nový levný model Huawei MatePad T8.

Huawei MatePad T8 je lehký a kompaktní model, který má k dispozici 8-palcový IPS displej s rozlišením HD (1280×800 pixelů, 189 PPI). Je poháněn osmi-jádrovým procesorem MT8768 s jádry 4×2.0 GHz + 4×1.5 GHz. Bezproblémovému chodu tabletu pomáhá rychlá 2GB operační paměť. Interní paměť je ve variantě 16 GB nebo 32 GB, kterou lze ještě zvětšit až o 512 GB s paměťovou microSD kartou. Kapacita baterie je obrovská, a to 5100 mAh, což vám například umožní sledovat video až 12 hodin.

MatePad T8 má 5Mpx hlavní fotoaparát a 2 Mpx selfie fotoaparát. Bezpečnost tabletu je zajištěna funkcí odemykání obličejem. Huawei MatePad T8 běží na nadstavbě EMUI 10.1 operačního systému Android 10 bez integrace Google služeb, ale není až takový problém vše do tabletu dostat manuálně. Samozřejmostí je pak funkce dětského koutku a pokročilá ochrana zraku, nebo GPS+Glonass čip.

Tablet jde do prodeje v modré Deepsea Blue barevné variantě a na výběr máte ze 16 GB, nebo 32 GB paměťové verze. Základní verze stojí oficiálně 2699 Kč a za více paměti si pak připlatíte na 2999 Kč. A k mání jsou i extra bonusy. Při koupi přes Huawei e-shop získáte fitness náramek Band 4 jako dárek. V případě nákupu ve načkových prodejnách Huawei v Quadriu a Chodově, dostanete k nákupu zdarma  bezdrátový bluetooth reproduktor Huawei CM51.