I když OnePlus stále ještě oficiálně nepotvrdili práce na modelu OnePlus Z (případně nazvaném Lite), tak o jeho existenci nepochybuje snad nikdo. A když před pár dny šéf značky Pete Lau naznačil expanzi značky i do levnějších kategorií, tak měla většina fanoušků hned jasno. Není se čemu divit, protože midrange telefon je podle mnohých přesně to, co firmě momentálně chybí. Špičkové modely poslední generace jsou velmi drahé a pro zájemce o dostupný OP telefon s bezkonkurenčním systémem Oxygen OS zatím prostě nic není.

Poslední zprávy o OnePlus Z hovořily o pravděpodobném příchodu někdy během července a potom se na nějakou dobu nad informacemi o telefonu zavřela voda. Dnes se ale objevil další střípek do mozaiky v podobě obrázku ze stránek Giztop, na kterém je vidět ochranná fólie pro OPZ a pod ní render samotného telefonu. Ten potvrzuje veškeré předchozí zveřejněné detaily, včetně designového „průstřelu“ uprostřed, zaoblených okrajů displeje nebo poměrně minimálních rámečků. Není toho mnoho, ale vyhládlí fanoušci OnePlus jsou vděčni i za málo.

A když už jsme u divokých spekulací ohledně vybavení OnePlus Z, tak nemohu vynechat dohady o použitém procesoru. V minulosti se poměrně aktivně diskutovalo o možnosti použití některého z nových Mediateků a fanouškovská odezva byla k této možnosti poměrně rezervovaná. Proto tak mnoho fandů určitě potěší nové odhady, které hovoří s největší pravděpodobností o příklonu k osvědčenému Snapdragonu 765. Samozřejmě nejde zdaleka o nic oficiálního, ale i tak jde o pozitivní drobek informací. Tak snad se už červenci dočkáme něčeho zásadního.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.