Po indické představovačce zamířila značka Realme do Evropy, kde podle očekávání představila telefon Realme X3 SuperZoom. Vzhledem k tomu, že jsme o tomto modelu docela dost psali víme, že výrobce se soustředil na hlavní fotoaparát. Ten je, kromě celkem povedeného designu, asi hlavním tahákem tohoto přístroje. A pro ty, kteří při koupi nového telefonu hledí i na jeho cenu, bude jistě zajímavou informací, že cena na evropském trhu vypadá skutečně dobře.

Design a displej

Vzhled telefonu Realme X3 SuperZoom je povedený, ale jde o klasický trend tohoto roku. Rámečky kolem obrazovky jsou velmi úzké a ani brada není příliš široká. V levém horním rohu displeje je oválná „díra“ pro duální kameru. Hladký vzhled zadního panelu narušil jen vertikální modul fotoaparátu. Záda jsou skleněná s 3D zakřivením a povrchovou úpravou, která by měla zabránit přílišnému špinění. Ale zpět k LCD displeji. Ten má úhlopříčku 6,6 palce s rozlišením 2400×1080 pixelů. Výrobce přidal i obnovovací frekvenci 120 Hz a ochranu Gorilla Glass 5. Poměr displeje k tělu je 90,5%. Použití LCD panelu je jedním z kompromisů, který snížil cenu telefonu.

Další parametry

Dalším z kompromisů je použití loňského vlajkového procesoru Snapdragon 855+. Stále však jde o čipset, který nabízí dostatečný výkon. V rámci paměťové konfigurace jsou připraveny dvě verze. První má 8 GB operační paměti LPPDDR4x a 128 GB interního úložiště UFS 3.0. Druhá verze dostala 12 GB LPPDDR4x RAM a 256 GB vnitřní paměti UFS 3.0. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou Realme UI. Snímač je uložen na hraně telefonu. Baterie má slušnou kapacitu 4200 mAh s podporou rychlého 30 W nabíjení Dart Charge. K snížení ceny přístroje přispělo jistě i to, že nepodporuje 5G sítě. Konektivitu tedy zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5, duální GPS, NFC a USB-C konektor.

Foto výbava

Už podle názvu SuperZoom je jasné, že fotoaparáty jsou tím hlavní, oč tu běží. Zadní kameru tvoří čtyři snímače. Primární senzor Samsung GW1 má rozlišení 64 MPix a světelnost f/1.8. Podle čtvercového ohraničení snadno zjistíme, že 8 MPix snímač je periskopický. Má optickou stabilizaci obrazu, 5× optický zoom a 60× hybridní zoom. Další 8 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem až 119° a světelností f/2.3. Posledním do party je 2 Mpix snímač pro makro fotky ze vzdálenosti 4 cm. K dispozici je i režim Nightscape Pro a režim pro astro fotografie s dlouhou expozicí. Přední duální kamera má senzory s rozlišením 32 MPix a 8 Mpix pro širokoúhlé selfie.

Cena a dostupnost

Realme X3 SuperZoom bude na evropském trhu nabízen v barvách Glacier Blue a Arctic White. Předběžné objednávky již běží na oficiálních evropských stránkách Realme, prodeje začnou 2. června. Cena verze s 12/256 GB je stanovena na 499 euro. Cena verze s 8/128 GB zatím není známá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.