Bývá nepsaným pravidlem, že valná většina společností vydává na konci každého kvartálu finanční zprávu. V té rekapitulují výsledky za dané období a někdy jsou to rekapitulace neradostné. To se nyní přihodilo i společnosti Samsung při jejím hodnocení prvního kvartálu letošního roku. Řada Samsung Galaxy S20 se totiž neprodává tak, jak se očekávalo.

Telefony Galaxy S patřily a stále patří k vlajkovým lodím společnosti Samsung. A vždy jejich prodeje dosahovaly rekordních výsledků. Letošní řada Samsung Galaxy S20 k nim byla přímo předurčena. Opak je ovšem pravdou. Například prémiový model Galaxy S20 Plus zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku 3,5 milionu prodaných kusů. Ve rovnání s loňským nejvyšším modelem Galaxy S10 Plus, kterého se ve stejném období prodalo 5,2 milionu kusů je to propad o 32,6%.

Celkové dodávky řady Galaxy S20 za první čtvrtletí činí 8,2 milionu kusu. Nesmíme však zapomenout na to, že tato řada byla vydána až v únoru/februári a prodeje začaly v březnu/marci. Takže i to mohlo ovlivnit jejich prodejnost v prvním kvartálu. Mohlo by se sice zdát, že počet prodaných kusů je poměrně vysoký, ale přece jen jde o předního výrobce chytrých telefonů a navíc máme k dispozici i porovnání s prodejností loňské řady Galaxy S10. Těchto telefonů se v Q1 2019 prodalo celkem 10,3 milionu kusu. K tomu všemu se proslýchá, že například v USA jsou telefony řady Galaxy S20 velkým zklamáním a podobné signály přicházejí i z dalších světových trhů. Prodejnost mohla jistě ovlivnit i pandemie koronaviru a poněkud vyšší ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.