Celá kauza ohledně Huawei jen podpořila již dříve znatelné snahy výrobců telefonů o co největší samostatnost a soběstačnost. Protože nikdo neví, kdo se kdy může znelíbit a stát terčem nějakého toho cíleného embarga nebo restrikcí. Ostatně tři největší výrobci telefonů na světě mají své vlastní procesory, i když na příkladu Huawei je vidět, že musíte raději mít pojištěné i výrobní kapacity. Podle zprávy listu Nikkei Asia Review sondují možnosti vlastní produkce procesorů i čínští Oppo a možná už dokonce přešli od sondování k činům.

Čínská značka totiž už údajně zahájila masivní shánění odborníků, včetně přetahování z jiných firem. Podle zasvěcených zdrojů se Oppo podařilo získat několik vysoko postavených figur z Mediateku, nebo inženýry ze Ziguang Zhanrui, druhého největšího čínského developera mobilních čipů. A to by měl být jen začátek, protože podle všeho Oppo plánuje lovit i v Qualcommu nebo přímo Huawei, kromě dalších akvizic v Mediateku. A kolují také zprávy, že si firma také zajišťuje i výrobní kapacity přímo na čínském území.

Najímání veteránů v této oblasti s obřími zkušenostmi je jediným způsobem, jak zkrátit obvykle velmi dlouhou dobu vývoje procesorů. Tedy kromě mamutích investic ve stovkách milionů dolarů. Výsledek navíc nemusí být zaručen ani pro špičky průmyslu, stačí si vzpomenout třeba na krach Xiaomi a jejich procesorové řady Surge. Příklad Huawei ale evidentně bude varováním pro mnoho firem, protože spoléhat na zahraniční dodavatele se může v mnoha případech vymstít.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.