Společnost OnePlus se chce vrátit zpátky ke kořenům. Tedy alespoň v rámci své finanční strategie, která byla v prvopočátcích zaměřena na telefony se skvělým poměrem cena/výkon. Díky nim si získala spoustu fanoušků a poměrně rychle se etablovala na trhu s chytrými telefony. Jenže zdražování jednotlivých součástek a zároveň rostoucí poptávka po prémiových telefonech donutila společnost zvedat ceny. Ovšem v nedávném rozhovoru pro stránky Fast Company CEO OnePlus, Pete Lau oznámil, že hodlají po šesti letech změnit strategii. Chtějí také diverzifikovat své portfolio a zaměřit se i na výrobu levných telefonů.

Pete Lau podotkl, že OnePlus chce zamířit i do dalších kategorií produktů a nesoustředit se výhradně na telefony. Neuvedl sice o jaké konkrétní produkty by se mělo jednat, ale dodal, že tato nová strategie bude brzy představena v Indii. Je tedy možné, že jako první vlaštovka těchto levných produktů bude představen telefon OnePlus Z. Lau potvrdil, že se s levnými produkty nebudou orientovat výhradně na indický trh, ale plánují je nabízet i na dalších trzích, včetně Evropy a USA. Plánem je prodat velké množství levných produktů a následně z nich vytvořit vlastní ekosystém.

To, že budou produkty a telefony levné však nebude znamenat, že budou méně kvalitní. Společnost si chce i v tomto segmentu udržet svůj standart kvality za rozumnou cenu. Zkrátka a dobře chtějí nabídnout co největší skupině uživatelů možnost pořídit si zařízení OnePlus za pro co nejpřijatelnější cenu. Lau má pocit, že právě to, že v poslední době vydávají telefony s vyšší cenou vedlo k mírnému poklesu jejich fanouškovské základny. A to zejména těch, kteří by si rádi pořídili levnější telefony. Počet právě takových uživatelů stoupá a Lau tento trend nechce brát na lehkou váhu. Na lehkou váhu nebere ani vybudování vlastního ekosystému napříč několika skupinami produktů. Tento plán vidí jako velký posun vpřed pro další fungování společnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.