Vzpomenete si ještě na značku Gionee? Do roku 2018 to byly celkem populární telefony. Pak ale šéf značky prošustroval firemní peníze v hazardu a přivedl společnost ke krachu. V roce 2019 balancovala Gionee na ostří nože a nyní se zdá, že se pomalu začíná vracet na scénu s chytrými telefony. Loni sice vydali jeden levný flipový telefon, ale velkou díru do světa s ním neudělali. Možná by se jim to mohlo podařit s právě představeným modelem Gionee K6.

Hlavní parametry a cena

Gionee K6 je podle parametrů přístrojem střední třídy, ale má velmi nízkou cenu. Musíte ovšem překousnout, že je osazen postarším procesorem MediaTek Helio P60. Tento čipset byl vydán v roce 2018 a tehdy se dal srovnat s procesorem Snapdragon 660. Takže v tomto směru jde o poměrně velký kompromis pro dosažení nízké ceny. Výrobce vybavil telefon 6 GB operační paměti a 128 GBG interního úložiště u jedné verze. Druhá pak dostala 8 GB RAM a také 128 GB interní paměti. Tady už to začíná být zajímavější, a to především v rámci ceny. Verze s 6/128 GB totiž přijde na 799 jüanů, což je zhruba 112 dolarů. Vyšší verze pak stojí 899 jüanů, a to je zhruba 127 dolarů. K dispozici je i verze s 8 GB RAM a 256 interního úložiště za cenu 1099 jüanů, tedy za 155 dolarů. A právě tyto ceny by mohly u mnoha kupujících slušně zabodovat.

Podívejme se ale i na další parametry, které by mohly kupující přimět ke koupi Gionee K6. Je to 6,2 palcový LCD displej s kapkovitým výřezem pro 13 MPix selfie kameru. Zadní fotoaparát je duální s primárním 16 MPix snímačem a podporou AI. Na zadním panelu je i snímač otisků prstů. Přidejme i baterii, která má slušnou kapacitu 4350 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Operačním systémem je Android 10. V dnešní době najdeme určitě hromadu telefonů s daleko lepšími parametry, ale u tohoto modelu se zdá, že výrobce šel primárně po nízké ceně. A pokud se navíc ještě bude prodávat na indickém trhu, kde jde především o nízké ceny, tak si Gionee jistě najde zástupy nadšených kupců.