Když v listopadu Motorola představila jejich první ohebný telefon v podobě znovuzrozeného legendárního RAZRu, tak se setkali v podstatě se všeobecným nadšením. Žízeň zákazníků po „véčkovém“ designu je evidentní, což dokládá i pozdější úspěch Samsungu s podobně řešeným Galaxy Z Flip. RAZRu to na trh trvalo opravdu dlouho a počáteční nadšení se pozvolna lehce pokazilo, protože telefon má své problémy a navíc se za 1500 dolarů ani nejedná o high-end model. Tvůrci už pracují na příští generaci, ale podle uniklých informací ani Motorola RAZR 2 (RARZ 2020) nebude napěchovaná špičkovým vybavením.

Původní RAZR dostal do vínku procesor Snapdragon 710 a i vzhledem ke zpoždění dostupnosti telefonu šlo o velmi nedostatečnou volbu. Zejména vzhledem k masivní ceně modelu. RAZR 2 na tom údajně bude přece jen lépe, ale odhalení šikulů z XDA Developers stejně moc nepotěší. Podle jejich informací totiž chystaná nová verze dostane Snapdragon 765G. To je určitě výkonnostní pokrok, ale stále nedosahuje výkonu Snapdragonu 855+ v Samsungu Z Flip. Podpora 5G sítí bude navíc také neúplná vzhledem k nedostatku prostoru k umístění antén pro mmWave frekvence.

Design by měl zůstat v podstatě stejný, ale dojde i k některým dalším hardwarovým vylepšením. K těm patří větší 2845 mAh kapacita baterie (namísto 2510 mAh), 20 Mpx selfie snímač nebo 48 Mpx hlavní fotoaparát Samsung ISOCELL Bright GM1. Ohebný displej samotný by měl také doznat změn využitím nových technologií jako je UTG (Ultra-Thin Glass). Telefon by měl na vybrané trhy podle všeho dorazit někdy v září letošního roku a uvidíme, jak se tvůrci poperou s cenou. Protože ohebný telefon s midrange cenovkou a super high-end cenou asi nebude tak lákavý.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.