Čínskou značku ZTE asi většina zná hlavně jako tvůrce řady Nubia, ale zapomínat by se nemělo ani na telefony AXON. Ty proklestily firmě cestu ke slávě a navíc dokonce byly v omezené míře dostupné i na globálních trzích, například v Německu. A velmi brzy by měl být představen další zástupce této řady, ZTE AXON 11 SE, který už se mihl ve výsledcích certifikací čínského ministerstva obchodu a průmyslu. Konkrétní datum sice nebylo stanoveno, ale nemělo by to dlouho trvat. Navíc už máme v ruce velkou část specifikací, takže si o telefonu můžeme udělat poměrně přesný obrázek.

ZTE AXON 11 SE bude střední třída jako vyšitá a pravděpodobně ani nebude moc drahý,protože se hovoří zhruba o hranici 2000 juanů (tedy asi 280 dolarů). Designově se tvůrci rozhodli pro „průstřel“ displeje pro selfie kamerku, který bude umístěn v levém horním rohu. Displej samotný bude jen LCD se 6,53-palcovou úhlopříčkou a FullHD+ rozlišením, takže čtečka otisků prstů bude klasicky na zádech telefonu. Rozměrově půjde o poměrně solidní kousek s  162.7 × 76.3 × 8.8 mm a 184 g váhy. Na výběr pak bude ze dvou odstínů modré a jedné černé varianty.

O výkon se postará zatím nepotvrzený procesor s jádry na 2 GHZ, pro připomenutí standardní verze AXON 11 využívá Snapdragon 765G. Nový model bude mít až 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, případně 3900 mAh kapacitu baterie. Modul zadního fotoaparátu obdélníkový a najdeme v něm hned čtveřici senzorů. Hlavní 48 Mpx kousek doplní přídavné 8 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx a zbývá doplnit už jen 16 Mpx selfie kamerku. Tak uvidíme, kdy a jak bude nový AXON dostupný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.