Značka Redmi poměrně v tichosti představila nový telefon Redmi K30i s podporou 5G sítí. Mělo by jít o nejlevnější telefon z celé řady Redmi K30, která byla postupně představována od prosince/decembra loňského roku. Design a vlastně i téměř celá výbava modelu K30i je stejná jako u standardní verze K30. Snad jediný rozdíl najdeme u zadního fotoaparátu. Ale pojďme se podívat na všechny parametry právě představeného telefonu.

Design a displej

Jak již bylo řečeno v rámci designu Redmi K30i se nic nového nekoná. Je tu vše tak jako u standardního modelu. Úzké rámečky kolem displeje včetně brady, oválná „díra“ pro duální selfie kameru a nebo i vertikální modul zadního fotoaparátu s okružím. IPS LCD obrazovka má úhlopříčku 6,67 palce s FullHD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz, podporou HDR10 a ochranou Gorilla Glass 5.

Další parametry

Ani v případě procesoru nenastává změna. Jak u modelu K30, tak i u verze K30i najdeme čipset Snapdragon 765G. Doplnilo jej 6 GB LPDDR4X operační paměti a 128 GB interního úložiště UFS 2.1. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou MIUI 11. Konektivitu zastupuje 5G, Wi-Fi 802.11ac, duální GPS, USB-C a 3,5 mm audio jack.

Foto výbava

Foto výbava K30i je snad to jediné, co se u tohoto modelu mění. Sice i zde najdeme zadní fotoaparát se čtyřmi snímači, ale jejich rozlišení je jiné než u modelu K30. Původní 64 Mpix primární senzor by nahrazen snímačem s rozlišením 48 Mpix. Dál už je rozlišení snímačů stejné. Tedy 8 MPix, 5 MPix a 2 Mpix. Jeden ze senzorů funguje jako širokoúhlý objektiv, další je určen pro makro snímky a poslední pro snímání hloubky ostrosti. Přední duální kameru tvoří 20 MPix senzor a pomocný 2 MPix snímač.

Cena a dostupnost

Redmi K30i je už nyní v předprodeji na e-shopu Jingdong za cenu 1899 jüanů, což je zhruba 262 dolarů. To je jen o 18 dolarů méně, než kolik zaplatíme za model K30 v paměťové verzi 6/128 GB. Snížení ceny tedy není příliš velké, ale na druhou stranu kompromis nastal jen u rozlišení jednoho snímače hlavní kamery. Telefon bude nabízen v barvě modré, červené, fialové a bílé. Prodeje by měly odstartovat 2. června/júna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.