Hodnocení recenzenta

Plně bezdrátová IP kamera Argus Eco umožňuje instalaci i mimo dosah napájení. Pokud zajistíte neustálé připojení k Wi-Fi můžete být neustále informováni o sebemenším pohybu v monitorované oblasti. Počítejte však s chybějící lokalizací do češtiny. Díky dobré ergonomii dodávaných aplikací není ani to nepřekonatelný problém.

8
x/10

V následující recenzi se podíváme na další bezpečnostní kameru značky Reolink. Před časem k nám dorazila interiérová kamera E1 Zoom a odnesla si velmi dobré ocenění. Zda si stejně dobře bude vést i model Argus Eco, se dočtete níže. Tato kamera již není určena do interiéru, ale naopak ven, aby zajistila dohled nad okolím domu. K tomuto účelu je náležitě vybavena, včetně zcela bezdrátového provozu. Vzhledem k faktu, že mobilní i desktopová aplikace jsou totožné, najdete jejich detailní popis v jednom z odstavců tohoto článku. Recenze Reolink Argus Eco je připravena.

Recenze Reolink Argus Eco – BALENÍ

V černé krabici, ve které kamera dorazila, je veškerý obsah úhledně uložen. Kromě samotné kamery je přibalena Wi-Fi anténa, držák s kloubem umožňující natočení kamery do potřebného úhlu, hmoždinky a šroubky pro montáž držáku, šablona pro vyvrtání děr, popruh k upevnění kamery např. na sloupy či jiné nepravidelné povrchy, trn pro reset kamery, nabíjecí USB kabel, návod k použití a nálepka informující o tom, že objekt je monitorován. Nechybí tedy nic, co by vám bránilo začít kameru používat ihned po vybalení.

Přibalené příslušenství usnadní montáž

Přibalené příslušenství usnadní montáž

Recenze Reolink Argus Eco – DESIGN A ZPRACOVÁNÍ

Stejně jako u kamery E1 Zoom i tuto je potřeba pochválit za výborné zpracování. Použité kvalitní plasty nedávají prostor k pochybám o životnosti či náchylnosti k poškození vlivem např. klimatických jevů, což dokazuje také zvýšená odolnost dle stupně krytí IP65. Tělo kamery je válcovitého tvaru s délkou 111 mm a průměrem 71 mm. S držákem se délka prodlouží na 186 mm.

Na čelní straně je čočka kamery s pevným ohniskem a úhlem záběru 100 stupňů v obou osách, dále pak modrá indikační LED, PIR čidlo, mikrofon a čtyři IR LED pro noční snímání. Jejich dosvit dosahuje 10 metrů, což mohu z praktických zkoušek potvrdit. Nebudete tak mít problém monitorovat např. vjezd před domem nebo zahradu na ním. Na zadní straně jsou umístěny závity pro uchycení držáku a Wi-Fi antény. Pod nimi se pod gumovou krytkou schovává microUSB konektor zajišťující nabíjení integrované baterie. Pro nabíjení výrobce doporučuje standardní nabíječku s 5V/2A výstupem. Vedle nabíjecího konektoru je pod plastovou krytkou schována i indikační LED informující o nabíjení resp. nabité baterii.

Ve spodní části je pod gumovou krytkou uschován slot pro microSD kartu, spínač a zdířka pro reset kamery. Dále zde najdete reproduktor, přes který můžete s osobou u kamery komunikovat, resp. z si z něj poslechnete povely při párování kamery. Povely jsou mnohem lépe srozumitelné než u kamery E1 Zoom.

Recenze Reolink Argus Eco – ZKUŠENOSTI S POUŽÍVÁNÍM

Určitě nepřekvapí, že zprovoznění je naprosto totožné jako u kamery E1 Zoom. Nejdříve tedy musíte do telefonu stáhnout aplikaci Reolink a postupovat dle hlasových pokynů z kamery. Pomocí QR kódu nejprve spárujete kameru s aplikací a poté následuje připojení k Wi-Fi síti. Kamera je schopná se připojit pouze k sítím v pásmu 2,4 GHz. Díky externí anténě je příjem bezproblémový i v místech se slabším signálem, což se velmi hodí, jestliže má být kamera umístěna ve venkovních prostorách.

Obraz může být zaznamenáván v HD či Full HD rozlišení s nejvýše 15 sn./s, a to včetně nočního záznamu s IR přisvícením. Záznam je komprimován kodekem H.264 s datovým tokem až 2 Mb/s. Kvalita obrazu odpovídá standardu bezpečnostních kamer. Obraz není úplně ostrý a trpí na přepálená místa v těch částech obrazu, kam dopadá více slunečního svitu. Noční záznam je poměrně dost vyhlazený, ale opět se nejedná o nic, co by bylo jiné než u obdobných kamer. Využít můžete i šestinásobného digitálního zoomu, ovšem pak kvalita obrazu výrazně klesá.

Veškerá nastavení a ovládání kamery můžete provádět buďto přes již zmíněnou mobilní aplikaci nebo desktopovou aplikaci pro Windows i Mac, chybí jen možnost přístupu k webovému rozhraní, kterým tato kamera nedisponuje. Možnosti nastavení jsou téměř identické jako u E1 Zoom. Můžete si nastavit kalendář, kdy má na základě zaznamenání pohybu začít záznam a jak dlouho má trvat. Můžete také být upozorněni mailem, či nastavit spuštění sirény. Nastavit můžete citlivost, se kterou bude kamera reagovat na pohyb a provede zvolené operace. Nechybí ani možnost začernit v záznamu soukromá či jinak citlivá místa v záběru.

Vzhledem k tomu, že kamera je napájena přes baterii, nedoporučuje výrobce dlouhodobý live stream, který výrazně zkracuje výdrž. Ta je samozřejmě výrazně ovlivněna tím, jak často kamera zaznamená pohyb a spustí nahrávání. Měsíční výdrž by však neměla činit žádný problém. V obou dodávaných aplikacích můžete mít detailní přehled o činnosti kamery za poslední čtyři týdny vč. spotřeby energie. Výdrž ovšem můžete výrazně prodloužit, teoreticky na neurčito, díky volitelnému solárnímu panelu, jež výrobce nabízí jako volitelné příslušenství.

Recenze Reolink Argus Eco – ZÁVĚR

Stejně jako interiérovou kameru E1 Zoom lze Argus Eco bez okolků doporučit jako nástroj pro monitorování a ochranu svého majetku. Slušná obrazová kvalita, možnost záznamu zvuku i obousměrná komunikace patří k dobrým mravům všech bezpečnostních kamer. U této však nemusíte řešit přívod stálého napájení, navíc výdrž je více než dostatečná i pro dlouhodobé opuštění monitorovaného objektu. Měli byste však počítat s dosahem Wi-Fi sítě, i když ani ta není pro běžný provoz bezpodmínečně nutná. Škoda jen, že chybí možnost připojit se k Wi-Fi v 5 GHz pásmu, které přeci jen není tak vytížené a rušené jako pásmo na 2,4 GHz.

Softwarová výbava v podobě desktopové a mobilní aplikace má časem přinést podporu pro hlasové asistenty Google Assistant a Amazon Alexa, které možnosti ovládání kamery posunou zase o kousek dál. Za poskytnutí kamery k recenzi děkujeme společnosti Reolink, v jejímž e-shopu ji lze zakoupit za aktuální cenu 78,99 euro, což odpovídá 2 200 Kč. Tato cena je cena konečná, jelikož zboží je zasíláno ze skladů v Německu nebo Velké Británii a doprava je zdarma. Výrobce na kameru poskytuje standardní dvouletou záruku a třicetidenní garanci vrácení zboží a peněz.