Jako každým rokem tak i letos bychom se měli dočkat vlajkových telefonů řady Huawei Mate. Podle všeho se na nich už pracuje a první spekulace o výbavě telefonů vypadají rozhodně výborně. Jeden z patentů dává tušit, že řada Huawei Mate 40 by mohla mít zadní kruhový modul fotoaparátu, jehož okraj by měl být dotykový. Jistě zajímavá inovace. Ovšem i procesor by měl dělat majitelům modelů Mate 40 jen samou radost.

Poměrně známý tipař @Rodent950 totiž na svém twitterovém účtu zveřejnil, že řada Huawei Mate 40 bude osazena čipsetem nové generace Kirin 1000. Procesor je postaven na 5nm výrobní technologii a měl by debutovat právě v telefonech řady Mate 40. Očekává se, že představení procesoru a přístrojů Mate 40 proběhne koncem září/septembra, nebo začátkem října/októbra. Letošní řadu Mate by měly tvořit modely Mate 40, Mate 40 Pro a Mate 40 RS Porsche. Dokonce se spekuluje i o modelu Mate 40 Pro Plus.

Kirin 1000 má zatím kódové označení „Baltimore“. Očekává se, že čipset dostane jádra Cortex-A78. Pokud bychom v rámci označení jader vyšli z toho, že Kirin 990 má jádra Cortex-A76 a budou tak přeskočena jádra Cortex-A77, měl by mít Kirin 1000 výrazně vyšší výkon CPU i GPU. Zatím však není potvrzeno jaký typ jader bude v architektuře procesoru použit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.