Tchajwanský výrobce telefonů HTC na tom v poslední době není zrovna nejlépe. Snad jen na chvíli v loňském roce měli důvod ke spokojenosti, protože se jim zvedly příjmy z prodejů. Na začátku roku vydali telefon Wildfire R70, který byl docela propadákem. A ani jejich finanční výsledky za duben/apríl nejsou zrovna důvodem k oslavám. Jak se tedy z této krize vyhrabat? Údajně se prý chystají na vydání vlajkového telefonu a fanoušci HTC doufají, že se jim po dvou letech návrat k prémiovým strojům povede.

Vzhledem k tomu, že i na Tchaj-wanu se poměrně rychle rozjíždí komerční využívání 5G sítí, je velmi pravděpodobné, že je chystaný HTC telefon bude podporovat. Také se proslýchá, že nový prémiový model bude oficiálně představen v červenci/júli tohoto roku. Jaký bude jeho obchodní název není známo. Stejně tak se naprosto nic neví o jeho parametrech. Navzdory této absenci informací se spekuluje o použití procesoru Snapdragon 865. V rámci designu by mohl navázat na model HTC U12 Plus, který byl vydán v roce 2018 a byl posledním vlajkovým telefonem společnosti.

I když co se designu týče, trendy jsou letos jiné než před dvěma lety. Tipaři očekávají, že by telefon mohl mít úzké rámečky kolem displeje a Full-screen design. Výrobce by také mohl do vzhledu zapracovat kapkovitý výřez, případně „díru“ v obrazovce pro uložení přední kamery. Ať už to dopadne jakkoli, očekává se, že ještě před tímto prémiovým přístrojem bude v příštím měsíci vydán 4G telefon a mělo by údajně jít o HTC Desire 20 Pro. Půjde o zařízení střední třídy s procesorem Snapdragon 665, trojitým fotoaparátem a s „dírou“ pro přední kameru.