Server PhoneArena dnes přišel s velmi zajímavou zprávou, která by se měla dotýkat špičkového chystaného telefonu Google Pixel 5. Tedy papírově špičkového, protože tvůrci v minulosti vždy použili nejvýkonnější současné modely procesoru. To však možná u novinky nebude pravda, protože údajně Google raději zvolí Snapdragon 768G namísto high-end Snapdragonu 865. Tento krok se asi nesetká s univerzálním pochopením fanoušků, ale skrývá se za ním velmi logická úvaha a pragmatický přístup.

Ceny 5G procesorů totiž šly velmi výrazně nahoru a nejvíce je to znát právě u Snapdragonu 865. Ostatně podívejte na ceny většiny současné generace vlajkových modelů. Na druhou stranu Snapdragon 768G rozhodně není špatnou volbou a výkonnostně přerůstá typickou střední třídu telefonů. V základu má tento 7 nm procesor totiž vyšší takty jader i grafického čipu než standardní Snapdragon 765 a výkon by tak měl narůst až o zhruba 15 %. Jako první model řady 7xx také nabídne možnost aktualizace ovladačů grafiky, což je další velmi výrazný plusový bod. A samozřejmě nepřijdeme ani o podporu 5G a další.

Hlavním argumentem je ale cena, protože Google v nedávné minulosti zmínil cenu základního modelu Pixel 5 na 699 dolarech. To je reálně pokles od minulé generace, protože Pixel 4 v 6 GB + 64 GB verzi začínal na 799 dolarech. .. A při použití drahého Snapdragonu 865 by šance na reálné snížení ceny byla velmi blízká nule. Jinak by ale Pixel 5 měl být skvěle vybavený telefon včetně například zpětného bezdrátového nabíjení nebo samozřejmě předinstalovaného systému Android 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.