Našim pravidelným čtenářům asi není třeba připomínat, že značka Realme připravuje telefon s velmi slušnou foto výbavou. Výrobce doslova zaostřil na teleobjektiv a zoom. Ostatně obchodní název přístroje Realme X3 SuperZoom je dostatečně výmluvný. A s tímto označením by se měl podívat i na evropský trh, a to už 26. května/mája. V souvislosti s představovačkou pro Starý kontinent se na oficiálním twitterovém účtu evropské pobočky Realme objevily i teasery, které potvrzují i další parametry.

Co bychom tedy od Realme X3 SuperZoom, kromě vychytaného teleobjektivu mohli očekávat? Je to především procesor Snapdragon 855+. Ten je sice lehce zánovní, ale i přesto nabídne poměrně slušný výkon. Nakonec X3 SuperZoom si v testech Antutu vede nad očekávání dobře a jeho skóre je 517743 body. Takto vysoký výsledek má zřejmě na svědomí solidní optimalizace software a nebo přetaktování procesoru na maximální výkon. Je určitě zajímavé, že značka Realme v tomto konkrétním případě v rámci udržení nižší ceny nabídne starší vlajkový procesor, ale zároveň i velmi solidní výkon.

Další upoutávka odkazuje na displej telefonu. I zde nás čeká malé překvapení. Přestože je chystaný telefon orientován na foto výbavu, nabídne i slušný displej. Ano, půjde „jen“ o LCD obrazovku, ale obnovovací frekvence je vyšvihána na 120 Hz. Takže nejen nadšení mobilní fotografové, ale i hráči her by si mohli přijít na své. Samozřejmě ti, kteří preferují snímač otisků prstů pod displejem se budou muset spokojit s čtečkou otisků uloženou na hraně telefonu. Ovšem když tak nějak sečteme a podtrhneme parametry tohoto stroje, stále jde o vlajkový model, který by snad měl dostat cenu telefonů vyšší střední třídy. Na potvrzení ceny si však budeme muset ještě pár dnů počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.