Oppo Reno 4 je na cestě a už zhruba před týdnem bylo podle reálné fotky naznačeno, že design jeho fotoaparátu bude mírně atypický. No, atypický… Řekněme si to na rovinu, bude divný a nepraktický. V redakci jsme tak trochu uvažovali nad tím, jestli se najdou uživatelé, kteří by si řekli, že tohle je přesně to, co chtějí. Došli jsme k závěru, že jich asi moc nebude. Navíc se zdá, že právě tenhle podivný design zadní kamery je potvrzen.

Na Weibo se totiž objevily jakési upoutávky, které vypadají poměrně uvěřitelně. A podle nich bude mít zadní fotoaparát Oppo Reno 4 čtyři snímače. Ty budou uloženy vertikálně v jakémsi obdélníkovém modulu se zaoblenými rohy, To by bylo docela obvyklé v dnešní době. Ale tři z těchto senzorů jsou v tomto modulu uloženy tak, že mají kolem sebe výrazně vystouplé okruží. A to opravdu tak, že velmi.


Samozřejmě je otázkou vkusu, zda se takový design zadního fotoaparátu bude potenciálním kupcům líbit a nebo na něj zanevřou. Pokud bych si měla osobně vybrat, tak bych asi raději telefon, který bude mít snímače kamery víc zapuštěny do zadního panelu. Prostě jen proto, že mi to připadá praktičtější. Každopádně věřím, že naopak velké penzum uživatelů bude říkat přesný opak. Ale kromě potvrzení designu zadní kamery se můžeme z teaseru také dozvědět, že model Reno 4 by měl mít podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W a také podporu 5G. Jenže co se na čínských sítích píše, nemusí být pravdou. Stále platí to, že číslo 4 je pro Asiaty číslem nešťastným. Proto je i výrobci u označení svých telefonů přeskakují. Berme tedy zatím Reno 4 tak trochu s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.