Chytré náramky řady Xiaomi Mi Band dominují nejen našemu trhu, protože se jedná o skvělé chytré nositelnosti za výborné peníze. Poslední generace v podobě Mi Band 4 přinesla novinky jako je barevný OLED displej, nové fitness funkce, nebo v případě čínské verze i hlasového asistenta XiaoAI. Od jeho vydání už ale uplynulo přece jen už poměrně hodně času, takže je nejvyšší čas na jeho nástupce. A oficiální představení Mi Band 5 možná nebude až tak vzdálené.

Nový generace náramku se už mihla i ve finanční zprávě Huami (tedy reálných výrobců) a sám šéf firmy potvrdil příchod Mi Band 5 v průběhu letošního roku. A dnes jsme se od serveru TizenHelp dočkali i některých konkrétních detailů o chystané novince. Stejně jako loni tak bude náramek k dispozici v čínské a globální verzi, které se budou lišit v některých detailech. Oficiální název byl stanoven na Mi Smart Band 5, tedy jako pokračování loňského názvosloví.

Globální verze bude opět bez NFC čipu, což je rozhodně škoda, ale bude nově podporovat funkce Amazon Alexa. Novinkou by mělo být i měření SpO2, tedy hladin kyslíku v krvi, což potěší hlavně sportovce a aktivnější uživatele. Dále pak například sledování menstruačních cyklů nebo PAI (Personal Activity Intelligence), které známe z chytrých produktů Huami Amazfit. Původně měl být náramek představen v prvním červnovém týdnu v Číně, ale koronavirus to pravděpodobně posunula na pozdní červen či začátek července. A globální verze pak bude zpožděna ještě o zhruba měsíc nebo dva déle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.