Špičkové procesory Snapdragon 865 byly veřejnosti představeny na konci loňského roku a za několik měsíců se vyprofilovaly jako vedoucí kusy pro high-end telefony. A drtivá většina výrobců (mimo Huawei s vlastními Kiriny) na ně jednoznačně sází. Pro letošní rok ale pravděpodobně z mnoha důvodů nebude mírně vylepšená 865+ varianta, takže i pro následující měsíce bude SD865 cílem těch nejvýkonnějších modelů. A podle posledních zpráv by už konečně brzy mohl do letošního high-end vlaku naskočit i taiwanský ASUS s model ZenFone 7 a herním ROG Phone III.

Oba modely jsou mimo hlavní záři reflektorů a prozatím se do spekulací analytiků dostaly spíše jen sporadicky. Samozřejmě ASUS nepatří mezi úplně ty nejznámější nebo nejoblíbenější značky na poli telefonů, ale i tak má poměrně solidní základnu fandů a slušné prodeje. Zejména herní modely ROG Phone se těší slušné oblibě a patří mezi špičku ve své kategorii. A ASUS na ně sází i pro příští generaci, protože podle slov šéfů firmy očekávají nárůst prodejů mezi 30-50 %. To je odvážný cíl. Vlajková řada ZenFone pak pravděpodobně naváže na snahu zaujmout hlavně cenou.

A k vydání jak ASUS ZenFone 7, tak i ROG Phone III už se opravdu pomalu schyluje, protože dobře informovaní novináři z Taiwan Commercial Times hovoří o červencovém termínu představení. Oba telefony by podle předpokladů měly dostat do vínku Snapdragon 865, což naznačuje i spatření pravděpodobného ROG Phone III ve výsledcích benchmarku Geekbench. Kromě toho si ale ASUS drží všechny esa pěkně v rukávu a zatím tak netušíme ani o jednom z telefonů nic konkrétního. Poměrně neobvyklé s předpokládaným datem vydání už zhruba za dav měsíce…