Značka Redmi se s podporou Xiaomi chystá uspořádat prezentační akci. Proběhne v Číně 26. května/mája a hlavními hvězdami večírku budou telefony řady Redmi 10X. A protože do akce zbývá už jen pár dnů, přichází další informace o tom, co bude kromě telefonů uvedeno. Je potvrzeno, že bude prezentován i nový RedmiBook.

Na prvním teaseru, který značka sdílela na čínské síti, byl obrázek obrysu laptopu s velkým otazníkem na displeji. Otázka tedy zní, jak velkou úhlopříčku bude RedmiBook mít. Hlavní slogan by mohl napovědět: „Malá obrazovka je pro hraní her nudná, velká obrazovka je pro kancelář zas špatně přenosná. Jaká velikost je tedy ideální?“. Oficiální odpověď na tuto zásadní otázku na sebe nenechala ale dlouho čekat. V další upoutávce, která vyšla zanedlouho je vše prozrazeno.

Díky tomu tedy už víme, že RedmiBook dostane displej s úhlopříčkou 16,1 palce. To by tedy měl být ideál jak pro hraní her, tak pro kancelářskou práci. Z plakátku lze také vyčíst, že rámečky kolem displeje budou mít tloušťku pouhých 3,26 milimetru. A práve takto úzké rámečky umožňují, že se 16 palcový displej vlezl do 15 palcového těla. Nový laptop navíc bude mít vysokou užitnou plochu obrazovky, která by měla zabírat až 90%. K tomu všemu ještě Redmi přidá i 100% barevný gamut sRGB. Dále se spekuluje o tom, že notebook by mohly pohánět procesory R5 4500U a R7 4700U s 16 GB RAM a 512 GB SSD Samsung PM881. To je zatím vše, co je o parametrech známo. Ovšem počítáme s tím, že se další detaily objeví brzo.