Když taiwanský Mediatek nedávno oznamoval špičkový nový procesor Dimensity 1000+. tak se hned obratem vyrojily spekulace, že Xiaomi bude první s telefonem jím vybaveným. Tak se zatím nestalo, ale je jasné, že Xiaomi nový procesorům Mediateku rozhodně věří. Ostatně Redmi 10X bude prvním modelem s midrange Dimensity 820 už jen za pár dní. Ale pracovat by se údajně už mělo na novém high-end telefonu značky, který by měl být vybaven právě Dimensity 1000+ a měl by se postavit výbornému IQOO Z1. Bude jím Redmi Note 10 nebo tajemné Redmi H ?

Každopádně se čile spekuluje o chystaném telefonu Redmi, který by měl dorazit někdy ve třetím čtvrtletí letošního roku s podporou 5G sítí a vysokou obnovovací frekvencí displeje. Oblíbený „leakster“ Digital Chat Station na Weibo konkrétně zmiňuje 144 Hz displej, což odpovídá právě IQOO Z1. Ale není zcela jasné, zda podobně pokročilé parametry by firma „vyplýtvala“ na model řady Redmi Note, který byl odjakživa definicí střední třídy bez vyšších ambicí. Možná tak opravdu přijde čas pro zcela nové Redmi H nebo úplně něco jiného.

A zcela ze hry není ani další poměrně překvapivé jméno, protože v létě by se měl konečně po dlouhém čekání představit i designový Xiaomi Mi MIX 4. Ve spojitosti s ním už o high-end zařazení nepochybuje nikdo a tak jsou spekulace o Snapdragonu / Dimensity 1000+ zcela na místě. Kromě toho se čeká 2K displej s designovým „průstřelem“, kterému by 144 Hz jistě slušelo. Xiaomi zatím na své poměrně drží vše pod pokličkou a mlčí, takže si na konkrétní potvrzení a fakta budeme muset počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.