Očekávání fanoušků se pomalu začínají dostávat do vysokých obrátek, protože už zbývá jen pár dní do představení nové řady Redmi 10X. Mělo by se jednat o střední třídu, která bude vybavena nejen novým procesorem Mediatek Dimensity 820 s podporou 5G sítí, ale i nadprůměrnými parametry. Stále ještě není úplně jasné, jak se bude lišit základní Redmi 10X od Redmi 10X Pro, protože některé informace připisují zmíněný nový Mediatek právě jen Pro verzi. Stejně tak není jasno ani s počtem fotoaparátů, ale každopádně půjde o velmi „výživné“ kousky.

A dnes se firma pochlubila i novým teaserem, který přibližuje vybavení a některé specifikace právě fotoaparátu nového telefonu. Vzhledem k tomu, že je na obrázku telefon se čtveřicí senzorů, tak budeme pro klid duše předpokládat, že se vše vztahuje právě na lepší verzi Redmi 10X Pro. Ostatně i sample snímek je podepsán právě jako produkt Pro verze. Každopádně se tvůrci chlubí přítomností telefoto senzoru se 4x optickým zoomem a 30x celkovým zoomem, stejně jako přítomností optické stabilizace (OIS). A to jsou vždy novinky, které fanoušci velmi rádi uslyší.

Kromě toho by (snad obě verze telefonu) měly dostat 6,57-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením 2400 x 1080 pixelů, poměrem stran 20:9 a integrovanou čtečkou otisků prstů. Dále pak například 4420 mAh kapacitu baterie se 22.5W rychlo-nabíjením. Škarohlídi spekulují pouze o 4G-only procesoru Helio G70 pro základní verzi, ale my optimisté budeme doufat i tak v Dimensity 820. Vše dostaneme černé na bílém už 26. května a snad se zadaří i se slušnou cenou a globální dostupností.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.