Představení stylové Motoroly RAZR bylo návratem k super úspěšnému jménu legendárního předchůdce, ale také prvním krokem značky na poli ohebných telefonů. S unikátním designem se dočkala velké pozornosti, ale po vydání i poměrně značné kritiky. Telefon totiž disponuje pouze velmi průměrným procesorem Snapdragon 710, má velmi špatný fotoaparát a ohebný displej samotný je velmi háklivý na zacházení. Přičemž se na něm ještě vytváří vzduchové bubliny. Prostě ne zrovna vlastnosti, které očekáváte u high-end modelu za 1499 dolarů…

Na cestě by už pomalu ale měl být i nástupce tohoto kousku, který by se na trh měl dostat někdy v průběhu září. Tedy alespoň to bezelstně tvrdí v jednom rozhovoru Thibault Dousson, generální manažer značky Lenovo pro Jižní Afriku. A právě čínské Lenovo je jak známo vlastníkem Motoroly, kterou koupili v roce 2014 od Googlu za 2.91 miliardy dolarů. Září zní poměrně reálně, protože předchozí spekulace hovořily o možné nové verzi tohoto ohebného telefonu v průběhu druhého pololetí letošního roku.

Bohužel to je tak zatím vše, co je o nové iteraci legendární Motoroly RAZR k dispozici. Nikde ani slovo o možném vybavení a to ani náznakem. Spíše než kompletně nová generace se ale dá očekávat spíše „vyžehlená“ verze původního modelu. A že je rozhodně na čem pracovat, protože některé nedostatky jsou pro mnohé opravdu do očí bijící. Tvůrci se zatím snaží alespoň v softwarové oblasti, protože telefon už dostal aktualizace na Android 10 a má výhledově slíbený i Android 11. Tak uvidíme.