Huawei MatePad Pro 5G není dneska žádným nováčkem. Výrobce tento tablet představil koncem února/februára pro globální trhy. Ovšem čínští zájemci o jeho koupit přišli tak trochu zkrátka. V Číně se totiž MatePad Pro s podporou 5G sítí zatím neprodává. Je to celkem škoda, protože právě v Číně je komerční využití 5G v plném proudu. A co si budeme vyprávět, čínští fanoušci Huawei jsou tak trochu naštvaní.

Ovšem nic netrvá věčně a Huawei se tuto chybu bude údajně snažit napravit už brzy. Podle jednoho z čínských tipařů by se měl Huawei MatePad Pro 5G dostat do prodeje už za pár dnů, konkrétně 28. května/mája. Takže i v Číně si budou moci užívat jeho vlajkových parametrů. Tablet je totiž poháněn procesorem Kirin 990 s 8 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Vzhledem k tomu, že nechybí ani slot pro nanoSD karty, lze interní paměť dále rozšířit.

Co se dalších parametrů týče, jsou u čínské verze stejné jako u té globální. Najdeme zde tedy displej s úhlopříčkou 10,8 palce, rozlišením 2560×1600 pixelů, podporou barevného gamutu DCI-P3 a 90% užitnou plochou. I pro čínský trh bude přidána podpora stylusu. Baterie tabletu má kapacitu 7250 mAh s podporou rychlého 40 W nabíjení a reverzního 7,5 W bezdrátového nabíjení. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou EMUI 10. Nesmíme zapomenout ani na foto výbavu, kterou tvoří přední 8 MPix kamera a zadní fotoaparát s rozlišením 13 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.