Společnost ZTE před pár dny potvrdila, že připravila telefon ZTE Axon 11 SE, který bude jako první přístroj s podporou 5G komerčně využitelný u všech čtyř největších čínských operátorů. Společnost také potvrdila, že jeho oficiální představení proběhne už 1. června/júna. A protože pro uvedení na trh telefony, jak je známo, potřebují několik certifikací, můžeme se podívat na stránky čínských certifikátorů Tenaa, kteří se již tímto modelem zabývali.

Přestože výrobce sice potvrdil podporu 5G u několika čínských operátorů, další parametry si nechal pro sebe. Nelze říci, že by Tenaa zveřejnila kompletní specifikace telefonu ZTE Axon 11 SE, ale aspoň ty hlavní z jejich výpisu vyčteme. Podle Tenaa má telefon IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,53 palce. Jeho rozlišení je FullHD+. V levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Procesor není přesně specifikován, ale jde o osmi jádrový čipset s taktem 2,0 GHz. Podle všeho by to měl  být MediaTek Dimensity 800.

V rámci paměťové konfigurace bychom se měli dočkat 6 GB a 8 GB operační paměti a 64/128/256 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou MiFavor UI. Baterie má kapacitu 3900 mAh. Zda bude mít i podporu rychlého nabíjení Tenaa neuvádí. Rozměry ZTE Axon 11 SE jsou 162,7×76,3×8,8 mm. Foto výbavu zastupuje přední kamera s rozlišením 16 MPix a zadní fotoaparát se snímači 48 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Na zádech je uložen i snímač otisků prstů. Odhadovaná cena telefonu je zhruba 141 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.