Čínští Xiaomi myslí přechod na Wi-Fi 6 produkty zcela vážně a tak před týdnem oficiálně představili svůj druhý router s touto technologií, Xiaomi Mi AX1800. Ten je opravdovou potěchou pro oko a jako černá věž se bude vyjímat v leckterém bytě, domě nebo kanceláři. Samozřejmě je i napěchován spoustou pokročilých technologií, ale je výrazně levnější než jeho špičkový předchůdce AX3600. A my navíc jeho cenu ještě snížíme díky akci a slevovému kupónu z e-shopu Gearbest.

Xiaomi Mi AX1800  je osazen čtyř jádrovým procesorem Qualcomm APQ6000 se samostatnou jednotkou NPU a podporou technologie OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access), která umožňuje odesílat data pomocí jednoho přenosu na více koncových zařízení. Najdeme zde i 256 MB operační paměti a 128 MB interního úložiště, jeden Gigabit WAN port a tři Gigabit LAN porty. V hardwarové výbavě přibyl i chladič, který zabrání přehřátí. Antény jsou u tohoto routeru skryté do těla. Jsou dvou pásmové a měly by poskytnout silné pokrytí signálem pod úhlem až 360 stupňů. Pracují na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz a mají dva nezávislé zesilovače Qorvo, které by měly zvýšit sílu signálu o 4 dB a pokrytí až o 50%.

Celá nádhera navíc opravdu není nijak extrémně drahá, protože se s pomocí slevového kupónu X4A87EA543227000 dostaneme jen na 65.99 dolarů. A to za podobně skvěle vybavený moderní router není rozhodně žádná přestřelená cena. Jen musíme zmínit, že se jedná o originální verzi routeru, která má v základu čínský (nebo americký) konektor do zásuvky, takže budete potřebovat redukci. Ale to je jen malý a nepodstatný detail.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.