Na konci letošního února/februára představila značka Realme telefon Realme X50 Pro. Jde o první vlajkovou loď této značky a vypadá to, že v přípravách je i speciální herní edice tohoto našlapaného modelu. Herní telefon Realme X50 Pro Player by měl být představen na velké akci, která je naplánována pro čínský trh na 25. května/mája. Proslýchá se, že herní novinka bude mít valnou většinu specifikací vlajkového X50 Pro, ale některé z nich budou naopak obětovány na úkor lepšího herního výkonu.

Některé ze specifikací Realme X50 Pro Player už dokonce výrobce potvrdil na svém Weibo účtu. Telefon bude mít Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,44 palce a rozlišením FullHD+. Protože jde o herní stroj, bude zde podpora obnovovací frekvence 90 Hz a vzorkovací frekvence 180 Hz. K tomu výrobce dodává, že vylepšil i software pro rychlejší reakční dobu. Obrazovka bude podporovat také HDR10+ a 100% barevného gamutu DCI-P3. Jas dosáhne až na 1100 nitů. Displej bude pokryt luminescenčním materiálem E3, který by měl snížit spotřebu energie až o 7%.

Jak již bylo řečeno Realme X50 Pro Player je orientován na pořádný výkon při hraní her. Ten by měl zaručit procesor Snapdragon 865 s LPDDR5 operační pamětí a interním úložištěm typu UFS 3.1. V souvislosti s použitím vlajkového čipsetu výrobce tvrdí, že chystaný telefon bude patřit k těm levnějším přístrojům s tímto procesorem. Někde se tedy muselo šetřit a tím něčím je foto výbava. Podle Tenaa bude zadní fotoaparát mírně očesaný v porovnání s modelem X50 Pro. Měli bychom zde sice najít opět čtyři snímače, ale jejich jednotlivé rozlišení je sníženo na 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Podobně je na tom i přední duální kamera se snímači 16 MPix a 2 MPix. Jde tedy o kompromis, ale na druhou stranu X50 Pro Player bude herním telefonem a ne foto mobilem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.