Nový model Redmi bude představen už 26. května a k Redmi 10X se vztahují velká očekávání. Má se totiž jednat o dostupný 5G telefon s procesorem Mediatek Dimensity 820. A dostupný by mělo znamenat velmi slušnou cenu, ale zároveň překvapivě i skvělé vybavení. V této kategorii přece jen neočekáváme například AMOLED displej… Ale navzdory našemu očekávání byl dnes právě AMOLED displej pro 10X potvrzen, stejně jako čtečka otisků prstů v displeji nebo systém MIUI 12.

Telefon se už mihl i v čínské certifikaci TENAA, ale dnes tvůrci zveřejnili malý teaser trailer a další obrázky, které potvrzují zmíněné parametry telefonu. Jak se můžete sami ve videu přesvědčit, tak by Redmi 10X mělo být prvním telefonem se systémem MIUI 12 hned z výroby. Je v něm totiž vidět nový funkce Super Wallpaper nebo AOD (Always-on-display) s dynamickými motivy. Telefon by měl být k dispozici ve dvou variantách a přesné detaily jsou zatím ještě vysoce spekulativní. Základní model by ale měl mít trojitý zadní fotoaparát a Pro verze pak hned čtyři senzory zadního fotoaparátu.

V tajence ale zbývá vyluštit jen nastavenou cenu pro tento nový kousek. A analytici předpokládají, že by Redmi 10X mohlo ohrozit i zatím nejlevnější 5G telefon v podobě včera představeného Honor X10. Ten se prodává už za 1899 juanů (asi 267 dolarů) a pokud by nové Redmi šlo ještě níže, tak jim zákazníci asi utrhnou ruce. Přece jen AMOLED displej by za podobné peníze byl rozhodně jasnou volbou a Dimensity 820 z prvních testů a ohlasů vypadá velice nadějně. Tak teď aby se tento model brzy dostal i na globální trhy…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.