To, že etablovaní výrobci chytrých telefonů spolupracují na svých speciálních edicí s populárními značkami z jiných výrobních segmentů není nic zvláštního. Pokud bychom se zaměřili konkrétně na společnost OnePlus, můžeme vzpomenout, že poprvé vydal speciální edici OnePlus 5T Star Wars. Následoval OnePlus 6 Marvel Avengers Edition. Ovšem tyto edice byly natolik limitované, že se k nim dostalo jen pár sběratelů. O něčem jiném však můžeme mluvit od roku 2018, kdy výrobce telefonů uzavřel spolupráci s britskou automobilkou McLaren a byl vydán model OnePlus 6T McLaren. V loňském roce na tuto tradici navázali edicí OnePlus 7T Pro McLaren. A jak to bude letos? Dočkáme se telefonu OnePlus 8T Pro McLaren Edition?

Ukončení partnerství s McLaren

Na tuto otázku zatím nelze jednoznačně odpovědět. Je ale známo, že OnePlus už není na seznamu partnerů McLaren pro sezónu F1 2020. Tato informace byla zveřejněna na stránkách XDA Developers s tím, že ještě na konci března/marca OnePlus na tomto seznamu figuroval. K zrušení partnerství tak mohlo dojít v několika posledních týdnech. V souvislosti s tím se ihned začalo spekulovat, že letošního modelu OnePlus 8T Pro McLaren Edition se s nejvyšší pravděpodobností nedočkáme.

Nicméně ani to nemusí nutně znamenat, že nebude vydána vůbec žádná speciální edice. Výrobce je totiž známý tím, že se rád drží svých zavedených tradic. Je tedy zřejmě jen otázkou času, kdy uzavře pro tuto příležitost partnerství s někým jiným. A dost možná to bude jiná známá automobilka. OnePlus totiž nedávno poněkud pozměnil své podnikání na evropském trhu. Hlavní sídlo společnosti pro Evropu bylo donedávna v Londýně a nyní by se údajně mělo přesunout do finských Helsinek. Proslýchá se také, že se OnePlus chce víc zaměřit na skandinávské trhy. Proto tipaři odhadují, že jejich partnerem by se mohla stát švédská automobilka Koenigsegg Automotive AB. Ta je zaměřena na výrobu sportovních vozů s vysokým výkonem a přestože byla založena teprve v roce 1994 je v rámci super sportovních aut poměrně populární.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.