Fanoušci telefonů Google by se asi už pomalu mohli začít těšit na letošní model Google Pixel 5. Pravda je sice ta, že ti kteří by rádi Pixel za nižší cenu si spíš pořídí Pixel 4A, který by měl být zanedlouho představen. Ale máme tu i ty, kteří jsou vysazeni na vlajkové lodě a raději si počkají přímo na Pixel 5. A právě ti by mohli letos lehce ušetřit, protože letošní model by měl být o něco levnější než loňský Pixel 4.

Ale jak už to tak bývá, vždy je něco za něco. Všechny dosavadní Pixely, vydávané na podzim, měly vlajkové procesory. U letošního modelu Google Pixel 5, který by měl mít až o 100 dolarů nižší cenu než loňský model se očekává, že nebude osazen prémiovým procesorem. Pokud bychom v tomto směru měli věřit tipařům, můžeme zapomenout na Snapdragon 865.

Pánové z XDA Developers odhadují, že výrobce Pixel 5 osadí procesorem Snapdragon 765 nebo Snapdragon 768. To by tedy mohlo znamenat ono snížení ceny. Kromě toho se také proslýchá, že Google ustoupí od použití funkce aktivních hran, a to jak u modelu Pixel 4A, tak i u nadcházejícíh telefonů Pixel 5. Někteří z uživatelů totiž tuto funkci považují za zbytečnou a nevyužívají ji. Pokud by tedy tuto funkci výrobce zrušil, mohlo by to také přispět k dalšímu snížení ceny telefonů. Ale abychom jen neteoretizovali, pojďme si říct, jak by mohla vypadat cena Pixel 5. Podle stránek Reddit by mělo jít o 699 dolarů. Takže pokud bychom tomu věřili, tak tu budeme mít telefon sice levnější, ale už nepůjde o vlajkovou loď.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.