O přípravách telefonu Realme X3 SuperZoom se mluví už nějakou tu dobu a na síti se objevují jeho hlavní parametry. Podle názvu je jasné, že hlavním tahákem bude foto výbava. Mělo by jít především o periskopový snímač s působivým zoomem. Telefon by měl být představen 25. května/mája pro čínský trh. Je proto docela překvapením, že hned den nato bude uveden i na evropském trhu.

Tato informace se čerstvě objevila na oficiálním twitterovém účtu evropské pobočky Realme. Podle upoutávky by oficiální představení Realme X3 SuperZoom tedy mělo proběhnout 26. května/mája od 10:30 CET. Telefon by měl navazovat na tradici, kterou značka u svých zařízení razí, a to je velmi dobrý poměr cena/výkon. Přístroj by totiž měl mít parametry vlajkových lodí s cenou střední třídy. Snad jediným z kompromisů, který byl nutný pro udržení nižší ceny je použití procesoru Snapdragon 855+.

Další, v podstatě potvrzené specifikace zahrnují baterii s kapacitou 4200 mAh a podporou rychlého 30 W nabíjení. Displej by měl mít úhlopříčku 6,6 palce s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři snímače. Primární senzor by měl dostat 64 MPix. Sekundární zřejmě 8 MPix snímač bude periskopový s 60× digitálním zoomem a 5× optickým zoomem. Třetí senzor bude mít 8 MPix a měl by fungovat jako širokoúhlý objektiv a čtvrtý 2 Mpix snímač bude sloužit pro focení makro snímků. Přední kamera by zřejmě měla být duální s 32 MPix a 8 MPix snímači. Specifikace fotoaparátů ale zatím nejsou potvrzeny a vycházejí z odhadů tipařů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.