Značka Poco už má svém kontě několik nových telefonů a rozhodla se zabrousit i do dalších segmentů. Pokud už se pouštět do nějakého gadgetu, je asi dobré začít tím, co nejlépe doplní již vydané telefony. Sluchátka jsou pro tento krok jako stvořená. A když už, tak rovnou hned bezdrátová. To, že o výrobě sluchátek v Poco uvažují, hlásili už na začátku minulého měsíce. Nyní víme, že sluchátka dostanou obchodní název Poco Pop Buds.

O tom, jaký typ sluchátek by mělo Poco vyrábět rozhodli fanoušci v dubnové anketě. Jednoznačně vyhrála TWS sluchátka. A že dostanou název Poco Pop Buds se rozhodlo v anketě následující. Před pár dny ji na svém twitterovém účtu zveřejnil CEO značky, C Manmohan. Ankety se zúčastnilo celkem 21000 fanoušků. Pro název Pop Buds jich hlasovalo 42,4%, což je přibližně 9000 hlasů. Na druhém místě je název Poco Funkz s 27,9% hlasu a třetí místo s 23,9% hlasu získal název Poco Move Buds. Poslední místo připadlo názvu Klip Buds s pouhými 5,8% hlasu.

Takže už víme, co bude Poco vyrábět, víme i jak se to bude jmenovat, ale naprosto netušíme jaké budou parametry a design sluchátek. Spekuluje se o tom, že vlastně o nějakou extra novinku nepůjde. Spíš to budou přejmenovaná sluchátka Mi Air Dots 2 SE. Vzhledem k tomu, že indický trh, kde budou sluchátka primárně uvedena vsází na nižší ceny, tipaři předpokládají, že jednoznačně půjde o sluchátka s dobrým poměrem cena/výkon. Ale na to, zda je tato teorie správná budeme muset zřejmě ještě nějakou chvíli počkat.