V civilizovaném světě je rozmach 5G sítí v plném proudu, i když i tam se občas najdou šílenci šířící bludy o jejich škodlivosti. Proto výrobci současné generace mobilních telefonů přikládají velký důraz na produkci nejen drahých 5G vlajkových lodí, ale i dostupných 5G modelů pro každého. A dnes šéf mobilní divize Huawei, pan He Gang, potvrdil datum vydání nového Huawei Enjoy Z 5G, ze kterého se stane nejlevnější 5G kousek v celé jejich nabídce. A telefon dostane do vínku i některé velmi zajímavé parametry včetně třeba 90 Hz obnovovací frekvence displeje.

Informací o telefonu zatím oficiálně mnoho není, ale spousta se toho dá vyčíst mezi řádky, případně z již absolvovaných certifikačních procesů. V nich už se totiž Huawei Enjoy Z objevil pro krycím jménem „Teller“. Máme tak potvrzenou dual-mode podporu 5G sítí, přítomnost Bluetooth 5.0 nebo 22.5W metodu rychlo-nabíjení. Poměrně jasné by mělo být i FullHD+ rozlišení u displeje s kapkovitým vykousnutím a vzhledem k umístění čtečky otisků prstů na bok telefonu je velmi pravděpodobný i fakt, že se bude jednat jen o LCD displej. Což vzhledem k zařazení telefonu asi není žádným velkým překvapením.

Jinak bude mít telefon zadní fotoaparát s trojitými senzory, které by měl vést 48 Mpx hlavní kousek. Pro selfie snímač se pak spekuluje o 16 Mpx rozlišení. Vzhledem k podpoře 5G sítí se podstatně zúžily možnosti použitého procesoru a v úvahu tak připadají jen Kirin 820 nebo Mediatek Dimensity 820. Vzhledem k nové vlně amerických sankcí možná Huawei dá Mediateku mnohem větší prostor ve svých telefonech hlavně ve střední třídě, takže bych se právě Dimensity 820 vůbec nedivil. Huawei Enjoy Z by tak v podstatě přímo soupeřil s Redmi 10X. O ceně nemáme tušení, ale určitě bude nižší než 2000 juanů (asi 282 dolarů), za které se prodávají současné nejlevnější 5G modely firmy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.