Telefony s možností ovládání pomocí dotykového pera (neboli stylusu) jsou obvykle high-end modely s přídomkem Note, které rozhodně nejsou levnou záležitostí. Výjimkou je například řada Stylo od korejského LG, která kombinuje tuto funkčnost stylusu s maximálně midrange parametry a velmi dostupnou cenou. A po dlouhé době jsme se dočkali i nového modelu v této řadě, kterým je LG Stylo 6. Telefon se může pochlubit nejen solidní výbavou a četnými pokroky oproti minulé generace. V USA se bude prodávat od 220 dolarů a do Evropy by pak měl zamířit velmi brzy s cenovkou kolem 180 euro.

LG Stylo 6 má v porovnání s předchůdcem i odlišný design, kterému vévodí i výrazně větší 6,8-palcový displej s FullHD+ rozlišením a velkým „U-vykousnutím“. Na hrátky se stylusem tak budete mít mnohem více prostoru než v minulosti. Displej má z obrázků jasně viditelné poměrně široké rámečky, ale přece jen jde o velmi dostupný kousek, kterému se to dá odpustit. Zadní strana je pak výrazná díky horizontálnímu modulu zadního fotoaparátu s trojicí senzorů a LED bleskem. Použita je také klasická čtečka otisků prstů na zádech přístroje a k dispozici je i hardwarové tlačítko pro Google Assistant.

Co se týká hardwarové výbavy, tak na první pohled nejde o žádného sprintera. Použitým procesorem je totiž Mediatek Helio P35, kterému asistují 3 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Jak bylo zmíněno, tak je fotoaparát trojitý a skládá se z 13 Mpx hlavního senzoru, 5 Mpx širokoúhlého senzoru a 5 Mpx pro hloubku pole. Selfie snímač pak má rozlišení 13 Mpx. Baterie má kapacitu 4000 mAh a 18W rychlo-nabíjení je na dnešní poměry také akceptovatelné. Telefon má dále například Bluetooth 5.0, podporu 4G VoLTE nebo dokonce i 3.5 mm audio jack. Více informací o tomto kousku najdete přímo na stránkách LG.