Chystané Redmi 10X je dalším potenciálním hitem dceřiné odnože Xiaomi a oficiální datum vydání se už nebezpečně blíží. Dneškem odstartovaly první rezervace nového modelu na čínském nákupním portálu JD.com a oficiální představení by pak mělo proběhnout 26. května. Poměrně překvapivě bude telefon k mání hned ve dvou variantách, které se budou lišit minimálně použitým procesorem. Standard Edition navzdory předpokladům asi bude mít jen procesor Mediatek Helio G85 a výkonnější Dimensity 820 5G bude pouze v Pioneer Edition. Na druhou stranu tím Redmi nabídne jak čistě 4G, tak i 5G variantu telefonu.

Základní verze by měla být také velmi levná s cenou atakující zhruba tisíc juanů, tedy v přepočtu asi 140 dolarů. Cena Pioneer Edition je pořád ještě zahalena tajemstvím, ale měla by určitě být nižší než 1999 juanů (tedy asi 281 dolarů), které chtějí za Redmi K30 5G Extreme Edition. Výkon by měl být více než konkurenceschopný ve (vyšší) střední třídě, tedy alespoň papírově. V testech Antutu totiž Dimensity 820 5G hravě překonalo 400.000 bodů. Mělo by se tak jednat nejen o nejdostupnější 5G telefon značky, ale i o jeden z nejlevnějších kousků na trhu vůbec. A na to zákazníci v mnoha regionech budou určitě slyšet.

V listingu čínského obchodu jsou k nahlédnutí i některé ze základních parametrů Redmi 10X, ale není jasné, zda se opravdu vztahují k oběma verzím. Specifikace jsou totiž velmi solidní a zahrnují 6,57-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením 2400 x 1080 pixelů, až 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, 16 Mpx selfie kamerku, čtečku otisků prstů integrovanou v displeji nebo 4420 mAh kapacitu baterie. Zejména přítomnost OLED displeje je velmi příjemným překvapením, protože u něj se stále zdaleka nejedná o standard ve střední třídě. No jasno budeme definitivně mít až 26. května.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.