Rodina chytrých nositelností Huami Amazfit už je poměrně rozsáhlá a dnes se dočkala opět dalšího člena. Jedná se o nové chytré hodinky Amazfit Ares, které by měly patřit do nové sportovní outdoor řady pro aktivní uživatele. A vybavení na sledování sportovních výkonů by mělo být vskutku na úrovni, protože hodinky mají až 70 sportovních režimů a profesionální vestavěný algoritmus Firstbeat na jejich analýzu. Ten zvládne poskytnout pokročilá data o maximální spotřebě kyslíku, zátěži při cvičení (TL), dobu na zotavení a spoustu dalších ukazatelů.

Kromě toho samozřejmě také i měření srdečního tepu s optickým senzorem BioTracker a spoustou dalšího. Nechybí ani navigační čip s podporou GPS+Glonass a dokonce i vestavěný barometr. Zmíněných 70 sportovních režimů zahrnuje i spoustu méně obvyklých, ale dojde i na klasiku jako jízda na kole nebo plavání. K tomu je samozřejmě nutná odolnost proti vodě a to až údajně do 50 metrů hloubky. Potěší také i sledování 40 individuálních sportovních indikátorů, jako je výška nebo rychlost. Prostě skoro vše na co si v této spojitosti vzpomenete je pečlivě měřeno a zaznamenáváno.

Po designové stránce navazuje Amazfit Ares částečně na předchozí odolný model T-Rex, ale tentokrát dává přednost zajímavě řešenému osmiúhelníkovému displeji. Hodinky by také stejně jako předchůdce měly být poměrně odolné, čemuž určitě pomůže i ochranné sklo Corning Gorilla Glass na displeji. Když už jsme u displeje, tak musíme zmínit, že se jedná o barevný 1,28-palcový reflexní displej, u kterého by se čitelnost měla zvyšovat s dopadajícím světlem. Takže o čitelnost i na přímém slunci nemusíte mít strach. Výdrž baterie by pak měla být zhruba 14 dnů normálního používání, nebo 90 dnů v ořezaném základním režimu.

Cena a dostupnost

Na trh půjdou Huami Amazfit Ares v černé nebo zelené barevné variantě už 1. června a zaujmou velmi sympatickou cenou 499 juanů (tedy kolem 70 dolarů). Časem by měly určitě dorazit i na globální světové trhy a bude se jednat o zajímavý kousek pro ty aktivnější z nás.