Špičkový OnePlus 8 Pro se v titulcích článků objevuje v poslední době velmi často a ne vždy z toho mají tvůrci zrovna radost. Kromě nepopiratelných kvalit nekompromisní vlajkové lodě se totiž často píše i o nelibosti fanoušků vzhledem k vysokým cenám nebo problémům s displejem. Poslední kauzou pak byl objev některých šikovných testerů, že výborný fotoaparát telefonu má díky speciálnímu Photochrom filtru senzoru možnost vidět skrze některé plasty a dokonce tkaniny. Což samozřejmě donutilo výrobce k akci, protože se rozhodně nejedná o zamýšlenou funkcionalitu fotoaparátu.

Dnes tak přišlo oficiální vyjádření firmy k celé kauza na sociální síti Weibo, včetně slibu na velmi brzké odstranění možnosti využití filtru v některé z příštích aktualizací. OnePlus se za případné problémy spojené s kontroverzemi kolem filtru omlouvají a jednoznačně říkají, že cílem bylo pouze využití infračervených paprsků k vytvoření zajímavých textur a nádechu fotografií. Ale samozřejmě odezvu vzhledem k možnému narušení soukromí využitím tohoto filtru firma nemůže ignorovat, protože soukromí uživatelů je pro ně vždy až na prvním místě. Takže si filtr užil svých pět minut slávy a brzy bude odstraněn.

Podle všeho by aktualizace na Oxygen OS a Hydrogen OS (čínská verze systému) měla být k dispozici během týdne, takže řešení je vskutku bleskové. Na druhou stranu OnePlus přislíbili možné úpravy filtru, aby bylo možné jej v budoucnu v omezené podobě znovu aktivovat. Vše navíc jistě vybičuje k aktivitě i modderskou komunitu, protože vypnutí filtru bude samozřejmě pouze softwarové a teoreticky tak bude možné se k němu dostat. To brzy uvidíme. Každopádně OnePlus doufají, že se jedná o poslední kontroverzi ohledně vlajkového modelu OnePlus 8 Pro, protože se jim už podařilo i předchozí stížnosti v podstatě vyřešit. Tedy kromě vysoké ceny…