Společnost ZTE byla kdysi poměrně úspěšná, ale sankce USA poněkud zbrzdily a omezily výrobu telefonů této značky. I přesto přese všechno výrobce pravidelně rozšiřuje svou populární řadu Axon 11 a po modelu, který byl představen v březnu/marci letošního roku připravuje další telefon s názvem ZTE Axon 11 SE 5G. Tento přístroj samozřejmě podporuje 5G sítě a měl by se stát prvním čínským přístrojem, který dostane podporu všech čtyř hlavních čínských operátorů.

Tři největší čínští operátoři, konkrétně China Mobile, China Telecom a China Unico od listopadu/novembra spustili komerční provoz 5G sítí. Další velký operátor, China Broadcasting Network, zahájil provoz 5G až začátkem letošního roku. Je zároveň jediným operátorem, který v Číně provozuje nízko pásmové sítě 5G v rozsahu 703 až 798 MHz. Zároveň provozuje i vysoko pásmovou 5G síť. A právě na telefonu ZTE Axon 11 SE 5G proběhlo stěžejní testování u všech operátorů. Aktuálně ZTE testuje 5G VoNR (Voice over New Radio) pro hlasové hovory a video hovory v nízko pásmové síti 5G.

Nízkofrekvenční pásma jsou mezi operátory považována jako nejlepší pro komerční provoz, protože mají široké nepřetržité pokrytí signálem ve velkém měřítku. Chystaný telefon Axon 11 SE v testech zatím funguje perfektně. Takže by nic nemělo bránit jeho uvedení na trh, které by mělo proběhnout už 1. června/júna. O jeho parametrech zatím není nic známo, ale vzhledem k tomu, že jeho představení je už v podstatě za rohem očekáváme, že výrobce bude hlavní specifikace postupně zveřejňovat.